Notowania

polska
18.09.2009 08:00

Rozpoczyna się trzydniowa akcja "Sprzątanie Świata - Polska"

Dziś rozpoczyna się trzydniowa akcja "Sprzątanie Świata - Polska". Szesnastej już, kampanii w naszym kraju, towarzyszy hasło "Pomagamy Ziemi - codziennie". W tym roku szczególną uwagę zwraca się na lasy, nazywane często "zielonymi płucami" naszego środowiska naturalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Organizator, którym jest fundacja Nasza Ziemia, zaplanował między innymi, sprzątanie lasów, konkursy dla szkół, zbiórkę makulatury, pikniki edukacyjne oraz sprzątanie brzegów Wisły w Warszawie. W sobotę w tę akcję włączą się ambasadorzy i przedstawiciele ambasad akredytowanych w stolicy. Sprzątane będą też parki, nadmorskie plaże, a nawet - dno Bałtyku, czego podjęli się nurkowie z Naukowego Koła Badań Podwodnych. Akcja jest częścią międzynarodowego projektu Fundacji Project Aware, w ramach której nurkowie z całego świata raz w roku wspólnie uczestniczą w oczyszczaniu lokalnego środowiska.

Celem akcji "Sprzątanie Polski" jest poprawa stanu środowiska i kształtowanie proekologicznych postaw. Chodzi o to, aby zachęcić wszystkich do stosowania w codziennym życiu prostych i jednocześnie skutecznych działań, jak wyłączanie niepotrzebnie świecących żarówek, czy trybów czuwania niektórych urządzeń. Fundacja Nasza Ziemia propaguje takie działania, zawarte w 5 hasłach: "oszczędzajmy wodę, nie marnujmy energii, wybierajmy transport publiczny, na zakupy z własną torbą oraz - segregujmy odpady.

Akcja przynosi wymierne efekty, na przykład w 2007 roku wzięło w niej udział ponad 1 milion 100 tysięcy ochotników, dzięki którym zlikwidowano blisko 2800 dzikich wysypisk w naszym kraju.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz