Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ruszają zapisy do przedszkoli

0
Podziel się:

      W Warszawie w roku szkolnym 2010/2011 przygotowano 12,5 tysiąca miejsc w przedszkolach i 15 tysięcy w oddziałach przedszkolnych i klasach pierwszych. To o ponad 1,5 tysiąca więcej, niż w tym roku. Od jutra  rozpoczynają się zapisy do tych placówek w systemie elektronicznym.
      Dyrektor stołecznego Biura Edukacji Jolanta Lipszyc wyjaśnia, że rodzice dzieci, które nie chodziły jeszcze do przedszkola lub uczęszczały do innej placówki, muszą złożyć aplikacje o przyjęcie dziecka przez internet. Dodatkowo muszą zanieść formularz do przedszkola pierwszego wyboru. Rodzice, którzy nie mają dostępu do internetu, będą mogli złożyć podanie tylko w przedszkolu, a aplikację w sieci w ich imieniu złoży dyrektor placówki.
      Jolanta Lipszyc dodała, że każde dziecko znajdzie miejsce w przedszkolu lub szkole, chociaż nie zawsze w dzielnicy, w której mieszka. Najtrudniej o miejsce w przedszkolu publicznym będzie - podobnie jak w latach ubiegłych -  na Białołęce oraz w Ursusie.
      Od jutra zostaną uruchomione 2 adresy stron elektronicznego systemu dla dzieci urodzonych w 2004 roku. Będzie też działała infolinia  - pod numerem 22 44-31-220 na pytania rodziców dotyczące rekrutacji będą odpowiadali eksperci.
      30 kwietnia zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)