Notowania

wiadomości
04.06.2013 12:49

Ruszyła sprzedaż biletów na Festiwal Polskiej Piosenki

Podziel się
Dodaj komentarz

Opole - festiwal - bilety

Ruszyła sprzedaż biletów na 50 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Osoby, które je kupiły, narzekają, że najlepsze miejsca zarezerwowane są przez telewizję, a duża część pierwszego sektora została zabudowana scenografią.
Największym zainteresowaniem cieszy się sobotni koncert "SuperJedynek". Niektórzy melomani stali w kolejce po bilety nawet 12 godzin. Mówią, że było warto czekać dla emocji, oczekiwanych na jubileuszowym festiwalu. Publiczność nie nastawia się na występy konkretnych gwiazd, ale na całe koncerty.
Jak co roku, część miejsc na widowni została wyłączona ze sprzedaży z powodu transmisji telewizyjnej i konieczności ustawienia dodatkowego sprzętu. Zastępca dyrektora Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, Agnieszka Jurowicz, powiedziała, że do sprzedaży przeznaczono około 1500 biletów na koncert "SuperJedynek", z czego około 350 zostanie sprzedanych przez Internet. Agnieszka Jurowicz przyznała, że część miejsc wyłączono ze względu na powiększenie sceny, budowę podjazdów kamerowych i wysięgników kamer. Pewną liczbę miejsc zarezerwowano też dla gości oficjalnych
Sprzedaż biletów jest prowadzona zarówno w kasie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, jak i na stronie internetowej KupBilet.pl. W każdym przypadku na pierwszy i trzeci dzień festiwalu jedna osoba może kupić maksymalnie 6 biletów, na najbardziej oblegany drugi dzień festiwalu z koncertem SuperJedynek i Kabaretonem - maksymalnie 4. Wprowadzając ograniczenia w sprzedaży, chcemy zmniejszyć ryzyko, że bilety będą sprzedawane po znacznie zawyżonych cenach - wyjaśnia Jurowicz. Najtańsze kosztują 60 złotych.
50 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki potrwa od 14 do 16 czerwca. W Opolu nie zabraknie także wielu imprez towarzyszących.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz