Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ryszard Kalisz:policja na marszu z błędami

0
Podziel się
bEqtlhnV

Profesjonalnie, ale z kilkoma błędami - tak pracę policji przy wczorajszym Marszu Niepodległości w Warszawie ocenia Ryszard Kalisz. Były szef MSWiA, a dziś poseł mówił w radiowej Trójce, że funkcjonariusze nie zabezpieczyli kilku newralgicznych punktów. Niezależnie od tego, że organizatorzy przejęli odpowiedzialność za bezpieczeństwo, to policja powinna ochraniać miejsca wrażliwe - podkreślił Ryszard Kalisz. Tymi miejscami okazały się wczoraj zaatakowany squat w centrum miasta, Plac Zbawiciela z tęczą, która została spalona oraz zamieszki pod ambasadą rosyjską. Według Kalisza, obecne szefostwo MSW powinno wyciągnąć wnioski z wczorajszych wydarzeń. Nie można wierzyć organizatorom w sprawie zapewnienia porządku, jeśli podobny scenariusz przebiegu marszu powtarza się co roku - dodał Kalisz.
Ryszard Kalisz podkreśla, że nie ma potrzeby zaostrzania przepisów dotyczących zgromadzeń i wprowadzenie zakazu zasłaniania twarzy. Zaznacza, że demonstrowanie swoich poglądów jest bardzo wielką wartością i nie każdy chce ujawnić - z różnych względów - swoją tożsamość w trakcie manifestacji.
Po burdach towarzyszących zorganizowanemu przez środowiska narodowe marszowi, zatrzymano 72 osoby. Policja zapowiada kolejne zatrzymania.

IAR

bEqtlhoy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)