Notowania

wiadomości
05.06.2012 17:31

Rząd-posiedzenie-decyzje

Postępowania prowadzone w kilku państwach UE wobec tej samej osoby o ten sam czyn będą uproszczone. Rząd przyjął projekt zmian dostosowujących kodeks postępowania karnego do przepisów europejskich.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowe regulacje pozwolą uniknąć sytuacji, gdy w kilku państwach UE równolegle prowadzone są postępowania karne przeciwko tej samej osobie o ten sam czyn, a w konsekwencji wydanych jest kilka wyroków skazujących za to samo. Po zmianach każde z państw członkowskich UE będzie mogło - po dokonaniu uzgodnień z innym państwem - przekazać do dalszego prowadzenia wszczęte postępowanie karne, a tym samym zakończyć to, które samo prowadziło. Możliwe stanie się także przekazanie nadzoru nad wolnościowymi środkami zapobiegawczymi do państwa stałego pobytu oskarżonego w przypadku sprawców mniej poważnych czynów. Zagwarantuje to sprawny tok postępowania karnego.
Oprócz zmian w prawie karnym rząd przyjął projekt ustawy o zmianie nazwy Politechniki Radomskiej na Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu. Ministrowie zdecydowali też między innymi o rozszerzeniu katowickiej specjalnej strefy ekonomicznej oraz zdecydowali o skierowaniu do prezydenta wniosku o przedłużenie stacjonowania polskiego kontyngentu w Kosowie, Bośni i Hercegowinie oraz w Macedonii.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz