Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Rzeczpospolita"- Po przegranych wyborach ojciec Rydzyk rozstanie się z PiS

0
Podziel się:

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie zostali zaproszeni na urodziny ojca Tadeusza Rydzyka - pisze "Rzeczpospolita". Zdaniem gazety, pojawił się za to pomysł budowy nowej prawicowej formacji popieranej przez Radio Maryja.

Przemysław Gosiewski, Joachim Brudziński, Zbigniew Ziobro - to politycy PiS najczęściej występujący w charakterze komentatorów, gości lub ekspertów w audycjach Radia Maryja. Ale jak się dowiedziała nieoficjalnie "Rzeczpospolita", jeżeli PiS nie odniesie sukcesu w czerwcowych wyborach do europarlamentu, toruńska rozgłośnia pożegna się z partią Jarosława Kaczyńskiego.
Osoba współpracująca z dyrektorem Radiem Maryja tłumaczy "Rzeczpospolitej", że rozgłośnia może zdecydować na stworzenie alternatywy dla PiS jeśli uzna, że partia Jarosława Kaczyńskiego nie będzie miała szansy stać się znaczącą siłą polityczną. Gazeta pisze, że plan środowiska Radia Maryja zakłada przyciągnięcie do nowego ugrupowania konserwatywnych polityków, którzy odeszli z PiS, między innymi Marcina i Filipa Libickich.
.
IAR/"Rzeczpospolita"/as/orzechowska

wybory
wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)