Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rzeczpospolita"-Jak poseł wydaje pieniądze

0
Podziel się

Jarosław Kaczyński jest posłem, który wydał najwięcej na pracowników swojego biura poselskiego - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Z raportów o wydatkach na biura wynika, że prezes PiS na wynagrodzenia przeznaczył 115 tysięcy złotych.

bEhJTxpN

Jak pisze gazeta, na drugim miejscu jest Julia Pitera, która na wynagrodzenia dla swoich pracowników etatowych wydała 11 tysięcy złotych. Natomiast ani złotówki nie pochłonęły etaty w biurze poselskim Elżbiety Kruk, ale posłanka PiS zatrudnia na umowę zlecenie, a na ten cel przeznaczyła ponad 72 tysiące złotych.
Dziennik podkreśla, że wszyscy posłowie w pierwszych 14 miesiąch kadencji na pensje dla pracowników wydali przeciętnie 40-50 tysięcy złotych.
"Rzeczpospolita" informuje, że za rachunki telefoniczne najwięcej płaci Krzysztof Lisek z PO, który na ten cel wydał prawie 34 tysiące złotych. Niewiele mniej, bo 32 tysiące złotych, przeznaczono na rozmowy telefoniczne w biurze Zbigniewa Ziobry.
Jak pisze gazeta, rekordzistką pod względem wydatków na przejazdy samochodem jest Barbara Marianowska z PiS, która w związku z dojazdami do biura wydała 54 tysiące złotych.

"Rzeczpospolita"/IAR/zm/to/

bEhJTxqq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)