Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rzeczpospolita" - Brak nowych dowodów na korupcję dr. G

0
Podziel się

"Rzeczpospolita" pisze, że prokuratura po blisko trzech latach śledztwa umorzyła korupcyjne wątki w sprawie kardiochirurga Mirosława G - byłego ordynatora szpitala MSWiA w Warszawie. Wszystkie 120 wątków zostało umorzonych z braku dowodów lub znikomej szkodliwości społecznej.

bEhylgaJ

Gazeta dodaje, że nie potwierdził się między innymi anonimowy sygnał o tym, że dr G. miał się domagać łapówki od ciotki dyrektora szpitala MSWiA, czego świadkiem miał być lekarz ze szpitalnego oddziału ratunkowego. Wątek ten umorzono z braku dowodów - lekarz zeznał, że słyszał tylko plotki o tym, iż kardiochirurg żądał łapówki od ciotki dyrektora - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Prokuratorzy uznali za to, że Mirosław G. przyjął wartą 30 złotych książkę i słodycze, ale umorzyli postępowanie w tych wątkach z powodu niskiej szkodliwości.
"Rzeczpospolita" przypomina, że obecnie jedyne korupcyjne zarzuty ciążące na kardiochirurgu to te, które znalazły się w akcie oskarżenia, jaki trafił do sądu w 2008 roku. Obejmuje on około 40 czynów. Proces w tej sprawie toczy się w Warszawie.
Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/kry/lm

bEhylgbm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)