Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rzeczpospolita" - Co wolno skandowac i pisac na transparentach

0
Podziel się

"Rzeczpospolita" - Co wolno skandować i pisać na transparentach

bEgQEGKZ

Policjanci z Wrocławia dostali polecenie, by z tłumu kibiców wyłapywać osoby, trzymające transparenty, obrażające premiera - twierdzi jeden z funkcjonariuszy w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Chodzi o sobotni mecz Śląska Wrocław i GKS Bełchatów. Według relacji policjanta, funkcjonariuszom polecono, by "pakować kibiców, obrażających premiera do więźniarek i przewozić na komisariaty". Funkcjonariusz mówi, że jeden z kolegów zapytał, czy jest to rozkaz komendanta miejskiego. Usłyszał od dowódcy, prowadzącego odprawę, że ma nie wnikać - mówi policjant w rozmowie z "Rzeczpospolitą".
Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji aspirant Paweł Petrykowski, pytany przez "Rzeczpospolitą" zaprzecza, by oddziałom prewencji wydano takie polecenie. Ale we wniosku policji do wojewody o zamknięcie stadionu Śląska napisano między innymi, że kibice rozwieszają tam hasła "niezwiązane z charakterem imprez sportowych".
Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka powiedział gazecie, że przyjrzy się decyzjom administracyjnym o zamknięciu stadionów. Jego zdaniem, jeśli głoszenie pewnych haseł politycznych przez kibiców było powodem zamknięcia stadionów, to jest to decyzja skandaliczna. Adam Bodnar przypomina, że stadiony zawsze, zwłaszcza w czasach "Solidarności", były miejscem debaty publicznej - dodaje "Rzeczpospolita".

IAR/"Rzeczpospolita"/dw/dabr

bEgQEGLC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)