Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rzeczpospolita" - GMO wchodzi do Polski

0
Podziel się

Rząd zamierza pozwolić na uprawę roślin genetycznie zmodyfikowanych. Wychodzi przed szereg, bo wiele krajów tego zabrania - czytamy w "Rzeczpospolitej".

bDoGWCXp

Gazeta wyjaśnia, że Ministerstwo Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o nasiennictwie. Zaproponowane przepisy jednoznacznie wskazują, że polscy rolnicy będą mogli prowadzić uprawy roślin genetycznie zmodyfikowanych. Informacje o nich znajdą się w ogólnokrajowym Rejestrze Upraw Roślin Genetycznie Zmodyfikowanych.
"Rzeczpospolita" dodaje, że zgodnie z projektem rolnik, który zechce posiać genetycznie modyfikowane ziarna, będzie musiał zgłosić to trzy miesiące wcześniej do wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa. We wniosku poda swoje dane, gatunek rośliny i numer działki.
Edyta Jaroszewska-Nowak z koalicji "Polska wolna od GMO" mówi gazecie, że nasz kraj powinien w ogóle zakazać upraw GMO, bo wiele światowych instytutów badawczych wskazuje, że modyfikowana żywność nie jest bezpieczna dla człowieka. Upraw GMO nie dopuszczają między innymi Norwegia, Niemcy, Francja, Grecja oraz Węgry.
Więcej - w "Rzeczpospolitej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/kry/ab

bDoGWCXS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)