Notowania

wiadomości
22.12.2011 00:16

"Rzeczpospolita" - Jak Rostowski przekona Unię

Jeśli sprzeciw Warszawy wobec nowej unijnej umowy zostanie odrzucony, Polska może nie wesprzeć Międzynarodowego Funduszu Walutowego - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Podziel się
Dodaj komentarz

Gazeta wyjaśnia, że politycy Platformy przyznają, iż propozycja nowej umowy międzyrządowej, która ma doprowadzić między innymi do stworzenia unii fiskalnej i podniesienia rangi spotkań państw strefy euro, nie satysfakcjonuje Polski. Rząd domaga się dopuszczenia do nich krajów spoza strefy euro. Rozmówcy "Rzeczpospolitej" z PO nie wykluczają nawet, że jeśli polskie postulaty nie zostaną spełnione, nasz kraj może zagrozić, że nie przekaże 6 miliardów euro do MFW na ratowanie strefy euro.
"Propozycja umowy przedstawionej przez przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya moim zdaniem jest niezgodna z ustaleniami szczytu w Brukseli" - mówi gazecie europoseł PO Paweł Zalewski. Dodaje zarazem, że nasz kraj traktuje ją jednak jako propozycję do negocjacji. "Będziemy starali się osiągnąć korzystny dla Polski kompromis" - dodaje Zalewski.
"Rzeczpospolita" zauważa, że Polska obawia się, iż przyjęcie traktatu w pierwotnym kształcie doprowadzi do rozpadu Unii na dwie grupy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/kry/łp

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz