Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.01.2014 09:54

"Rzeczpospolita" - Polacy nie chcą 49 województw

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rzeczpospolita"-województwa-reforma administracyjna

Polacy nie chcą 49 województw. Ponad połowie badanych przez instytut Homo Homini nie podoba się pomysł SLD, by przywrócić stary podział administracyjny - pisze "Rzeczpospolita".
Z sondażu wynika, że 55 procent Polaków nie chce powrotu do 49 województw. Propozycję lewicy w tej sprawie popiera 31 procent ankietowanych, zaś 14 procent nie ma zdania.
Najwięcej zwolenników powrotu do starego podziału administracyjnego jest wśród osób zamieszkujących średnie miasta, liczące od 50 do 200 tysięcy mieszkańców. To dokładnie te ośrodki, które przed 1999 rokiem były stolicami województw. Pomysł SLD jest najczęściej popierany przez ludzi w wieku 45-54 lata. Powrót do 49 województw ma najmniej zwolenników wśród ludzi młodych, do 24 lat.
SLD nie zraża się wynikami sondażu. Rzecznik partii Dariusz Joński jest wręcz zadowolony z nieco ponad 30-procentowego poparcia dla propozycji Sojuszu. To dopiero początek ofensywy SLD. Politycy ugrupowania mają w tym tygodniu odwiedzić 33 byłe miasta wojewódzkie i przepytać ich mieszkańców o skutki reformy z 1999 roku.
Sondaż Homo Homini dla "Rzeczpospolitej" został przeprowadzony telefonicznie w dniach 10-11 stycznia na grupie 1069 dorosłych Polaków.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Rzeczpospolita"/kd/dabr

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz