Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rzeczpospolita" - Sędziowie kontratakują

0
Podziel się

Polacy negatywnie oceniają sądy, bo niewiele wiedzą o ich funkcjonowaniu - wynika z najnowszego badania opinii publicznej. Przeprowadzono je pod kątem zaufania do wymiaru sprawiedliwości, a zleciła je Krajowa Rada Sądownictwa

bEgUckTF

Największe zaufanie mamy do notariuszy, rzecznika praw obywatelskich i radców prawnych. Ostatnie miejsca zajmują komornicy. Sędziowie znaleźli się w środku stawki.
"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że wyniki badań przeprowadzonych przez Centrum Badań Marketingowych Indicator są tylko na pierwszy rzut oka porównywalne z sondażem ogłoszonym w marcu przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Wtedy wymiar sprawiedliwości źle oceniało 44 procent ankietowanych, teraz blisko 41 procent zgodziło się z opinią, że ludzie nie mają zaufania do sędziów i sądów.
Najnowszy sondaż wzbogacono jednak o zbadanie przyczyn, dlaczego tak się dzieje. Odpowiedź jest jednoznaczna. Społeczeństwo niewiele wie o sądach, a jeśli już jakąś wiedzę ma, to jest ona mało profesjonalna. Na tej podstawie ocenia wymiar sprawiedliwości raczej negatywnie.
Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

"Rzeczpospolita"/kry/orzechowska

bEgUckUi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)