Notowania

wiadomości
27.10.2011 01:40

"Rzeczpospolita" Nowe ministerstwa poczekają

Przed powołaniem nowego gabinetu zamian w strukturze rządu raczej nie będzie - ustaliła "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

Jeszcze przed wyborami Donald Tusk zapowiedział zmiany w strukturze resortów. Podzielenie MSWiA, utworzenie Ministerstwa Cyfryzacji, przekształcenie Ministerstwa Infrastruktury w resort transportu oraz połączenie resortów, które obecnie zajmują się energetyką i środowiskiem.
To miały być pierwsze decyzje rządu po wygranych przez PO wyborach. Jednak z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że przeprowadzenie zmian przed powołaniem rządu jest mało prawdopodobne. Stanisław Żelichowski, szef Klubu PSL-u mówi, że w tej chwili jest to nierealne Przekonuje, że takie zmiany trzeba dobrze przygotować.
Gazeta przypomina, że rząd ma powstać już za trzy tygodnie, 22 listopada. W dodatku może się okazać, że aby zreorganizować niektóre resorty, trzeba będzie zmienić przepisy. Małgorzata Kidawa-Błońska, wiceszefowa Klubu PO, mówi, że możliwe, iż premier przygotuje te zmiany koncepcyjnie. Powie o nich w exposé, ale konkretne kroki będą podejmować powołani ministrowie, bo trudno, żeby wszystko przeprowadzał sam szef rządu.
Więcej w "Rzeczpospolitej".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Rzeczpospolita"/kl/kry

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz