Notowania

wiadomości
18.07.2011 00:23

"Rzeczpospolita" Polski rząd zaczyna bronić prawa do łupków

Polski rząd uważa, że próby zablokowania poszukiwań gazu łupkowego i ich wydobycia jest sprzeczne z "długofalowym interesem Unii Europejskiej". Tak wynika z listu, który do eurodeputowanego Jacka Saryusza-Wolskiego przesłał wiceminister skarbu Mikołaj Budzianowski i do którego dotarła "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

List dowodzi, że rząd zdaje sobie sprawę z problemu, jakim może być ewentualne przyjęcie przez Parlament Europejski rezolucji wzywającej Wspólnotę do wstrzymania poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego. Tym bardziej, że kilka dni temu europosłowie dostali raport o szkodliwości tych prac. "Rzeczpospolita", powołując się na wypowiedzi polskich eurodeputowanych podkreśla, że w Brukseli zaczyna się "walka o łupki".
Wiceminister skarbu w liście broni prawa Polski do poszukiwań i eksploatacji złóż gazu łupkowego i przypomina, że Unii Europejskiej zależy na zwiększeniu produkcji surowców z własnych złóż, by ograniczyć import. Podkreśla jednocześnie, że ta metoda nie stanowi zagrożenia dla środowiska.
Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

IAR/Rzeczpospolita/lm/ab

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz