Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rzeczpospolita" Ziobro zainauguruje w lutym kongresem

0
Podziel się

"Rzeczpospolita" informuje, że za dwa miesiące odbędzie się kongres założycielski partii ziobrystów. Fotele wiceprezesów przypadną Markowi Jurkowi i Ludwikowi Dornowi.

bDApTrFh

Według gazety, Zbigniew Ziobro chce utworzyć szeroki blok partii prawicowych i powtórzyć sukces Jarosława Kaczyńskiego z 2005 r. Dlatego rozmawia o współpracy z politykami, którzy w latach 90. sprawowali rząd dusz na konserwatywnej prawicy.
Lutowy kongres partii, którą tworzą działacze Solidarnej Polski, ma być huczny i w amerykańskim stylu.- czytamy. Kilka tysięcy osób, baloniki, konfetti, gość specjalny - znany polityk europejskiego formatu.
"Rzeczpospolita" wyjaśnia, że mocnym akcentem kongresu ma być zjednoczenie Solidarnej Polski z Prawicą Rzeczypospolitej. Z informacji gazety wynika, że lider Prawicy Marek Jurek ma w nowej partii zostać wiceprezesem. Propozycję udziału we władzach nowej partii ma dostać również były marszałek Sejmu Ludwik Dorn, który niedawno wstąpił do Klubu Parlamentarnego SP.
Jak dowiedziała się gazeta, ziobryści chcą w swe szeregi przyciągnąć również polityków znanych z lat 90. W kuluarach nieoficjalnie padają nazwiska osób, z którymi władze SP chcą rozmawiać o transferze m.in. Gabriela Janowskiego czy Bogdana Pęka. Mówi się też o ludziach ze środowiska Rafała Dutkiewicza.

Cały artykuł w "Rzeczpospolitej"

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/kawo/pbp

bDApTrFj
bDApTrFK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)