Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rzym: Franciszek do rabina Rzymu

0
Podziel się:
bEEgeRAR

Papież Franciszek wezwał do nieosłabiania czujności wobec antysemityzmu. Przesłanie papieża odczytano podczas głównych uroczystości upamiętnijących ponad tysiąc osób deportowanych z rzymskiego getta do obozu Auschwitz 70 lat temu. Uroczystości odbyły się w stołecznej synagodze z udziałem prezydenta Giorgio Napolitano.
. Łączę się z wami w pamięci i bólu - napisał papież w liście adresowanym do głównego rabina Rzymu Riccardo Di Segniego. Podkreślając rolę pamięci, Franciszek określił dzisiejsze obchody jako "przyszłą pamięć", która wzywa do tego, aby "nigdy nie szukać wytłumaczenia dla zła, z którym się spotykamy i nie osłabiać czujności wobec antysemityzmu i rasizmu". Papieski list kończyło tradycyjne pozdrowienie "Szalom".
Głos w synagodze zabierali przywódcy włoskich środowisk żydowskich, ambasador Izraela, burmistrz Rzymu i wspomniany główny rabin stolicy Włoch. Jak większość mówców, wyraził on uznanie dla izby deputowanych, która przyjęła wczoraj poprawkę do kodeksu karnego, uznającą negacjonizm za przestępstwo.

IAR

bEEgeRBu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)