Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Saakaszwili przewiduje II turę wyborów

0
Podziel się:
bEswFzdx

Obecny prezydent Gruzji przewiduje II turę wyborów prezydenckich. W rozmowie z Polskim Radiem Micheil Saakaszwili dał do zrozumienia, że dzisiejsze głosowanie to krok do polaryzacji sceny politycznej.
Dziś Gruzini wybierają nowego prezydenta. O ten urząd ubiega się 23 kandydatów. Jak zauważają niezależni obserwatorzy - główna batalia o głosy rozegra się między Giorgi Margwelaszwili, popieranym przez premiera Bidzinę Iwaniszwilego, a Dawidem Bakradze wspieranym przez prezydenta Micheila Saakaszwilego.
Ustępujący prezydent Gruzji w rozmowie z Polskim Radiem nie wykluczył drugiej tury głosowania. W jego opinii jeśli dojdzie do drugiej tury to - "będzie ona nieprzewidywalna, ponieważ w Gruzji nie ma takiej tradycji i ludzie nie będą wiedzieli jak się zachować". Saakaszwili przekonuje, że "dojdzie wtedy do nowego otwarcia i gra zacznie się od nowa". "Pozycja prezydenta w systemie władzy nie jest już decydująca, dlatego te wybory wyraźnie pokażą, że tworzy się system dwubiegunowy" - dodał prezydent Gruzji.
Wybory w Gruzji potrwają do 17.00 według czasu obowiązującego w Polsce. Wyniki sondażowe poznamy kilkadziesiąt minut po zamknięciu lokali wyborczych.

IAR

bEswFzea
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)