Notowania

skrzypek
17.08.2009 13:10

Sąd: Prof. Winiecki pomówił prezesa NBP

Znany ekonomista zarzucił Sławomirowi Skrzypkowi brak kwalifikacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Serkan Eldeleklioglu - <br />Bora Omerogullari - <br />Ozan Atasoy/CC/Flickr)

*Profesor Jan Winiecki został uznany za winnego pomówienia prezesa NBP Sławomira Skrzypka. *

Poznański Sąd Rejonowy uznał, że w artykule, który ukazał się 2 lata temu w Głosie Wielkopolskim, profesor Winieckizarzucił niesłusznie prezesowi NBP, że ten nie ma odpowiednich kwalifikacji do pełnienia zajmowanej funkcji i nie ma wykształcenia ekonomicznego.

Winiecki będzie musiał zapłacić 20 tys. zł na rzecz Caritas Polska i 10 tys. zł grzywny.

Sąd utajnił uzasadnienie wyroku. W trakcie jego ogłaszania w sali nie było Winieckiego. Pełnomocnik prezesa NBP odmówił skomentowania wyroku.

Według prywatnego aktu oskarżenia złożonego przez Skrzypka, Winiecki w felietonie pt. _ Jakie wykształcenie ma prezes NBP? _, podważał jego kompetencje.

Prezes NBP wytoczył ekonomiście proces twierdząc, że Winiecki kwestionował jego wykształcenie, czym go _ poniżył lub naraził na utratę zaufania potrzebnego do sprawowania funkcji _.

Podczas pierwszej rozprawy, 8 września ub. r., Winiecki podawał w wątpliwość zasadność legitymowania się przez oskarżyciela tytułami magistra nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Business Management Uniwersytetu Georgetown.

Składając przed sądem wyjaśnienia, Skrzypek obszernie omówił swoja karierę naukową w Polsce i USA i podkreślił, że jego wykształcenie spełnia wszelkie wymogi, określane ustawą o NBP.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Ekonomiści: Skrzypek nie pomaga NBP ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/ekonomisci;skrzypek;nie;pomaga;nbp,187,0,365243.html )
* [ Winiecki: Rząd nie potrzebuje pomocy prezesa Skrzypka ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/winiecki;rzad;nie;potrzebuje;pomocy;prezesa;skrzypka,254,0,355070.html )
Tagi: skrzypek, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz