Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd w Warszawie zwiększył obsadę, aby skazywać chuliganów

0
Podziel się
bEpOpBfV

Marsz Niepodległości - sąd - kary

Już czterech chuliganów - skazanych za zamieszki podczas Marszu Niepodległości. Sąd zwiększył obsadę sędziów, aby sprawnie przeprowadzać rozprawy. W sumie przed sądem na stołecznym Śródmieściu toczy się już siedemnaście rozpraw w sprawie awantur podczas Marszu Niepodległości.
Rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie Agnieszka Domańska mówi, że do tej pory najsurowszym wyrokiem była kara trzech miesięcy bezwzględnego więzienia. Sąd dla jednego skazanego wyznaczył karę grzywny, a dla dwóch kolejnych - prace społeczne. Zostali uznani za winnych zarzutów znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów.
W sądzie zwiększono obsadę, aby sprawy dotyczące wybryków chuligańskich toczyły się sprawnie i szybko. Obecnie dyżur pełni 30 sędziów. Wszystkie wnioski, skierowane do sądu, są natychmiast rejestrowane i przekazywane sędziom.
Policja zatrzymała w czasie zamieszek ponad siedemdziesiąt osób. Podczas marszu niepodległości doszło do bijatyk z policją. Zniszczono tęczę znajdującą się na placu Zbawiciela i podpalono budkę strażniczą przy ambasadzie Rosji. Miasto szacuje straty na 120 tysięcy złotych.

IAR

bEpOpBgy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)