Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zakupy
02.06.2007 13:51

Salon Trójki Politycy o zakupie samolotów dla VIP - ów

Przewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej ocenił, że wczorajsza decyzja o dowołaniu przetargu na zakup samolotów dla VIP-ów była dobra. Bogdan Zdrojewski powiedział w Salonie Politycznym Trójki, że specyfika przetargowa wyraźnie faworyzowała brazylijskiego Embraera, ponadto zbyt skomplikowana była sprawa wykorzystania offsetu. ęłęóWedług posła Platformy Obywatelskiej, w obecnej sytuacji należy najszybciej rozpisać nowy przetarg, szybko go rozstrzygnąć i zakończyć sprawę. Bogdan Zdrojewski przy okazji przypomniał, że samoloty użytkowane przez VIP - ów są też wykorzystywane do innych celów, na przykład jako środki transportu pomocy humanitarnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Również Ryszard Czarnecki z Samoobrony uznał, że należy jak najszybciej zakupić samoloty dla VIP-ów. Europoseł tez zwrócił uwagę, że samoloty te spełniają wiele funkcji. Dodał, że do Baku polecieli takim samolotem polscy piłkarze na mecz z Azerbejdżanem.
Posłanka SLD Izabela Jaruga - Nowacka wyraziła natomiast zadowolenie, że zmieniła się atmosfera wokół sprawy zakupu tych samolotów. Przypomniała, że za rządów SLD opozycja protestowała przeciwko temu zakupowi.

Tagi: zakupy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz