Saneczkarstwo - Niemcy najlepsi w ostatnich zawodach PŚ kobiet i dwójek

0

saneczkarstwo - Puchar Świata - Soczi - Wendl, Artl - Huefner - Geisenberger

Zwycięstwami Niemców: Tatjany Huefner wśród kobiet oraz Tobiasa Wendla i Tobiasa Arlta w dwójkach zakończyły się ostatnie zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie na torach sztucznie lodzonych. Rywalizacja w Soczi była zarazem próbą przedolimpijską. Kryształowe kule w tych konkurencjach już wcześniej zapewnili sobie: Natalie Geisenberger z Niemiec oraz właśnie Wendl i Artl.

W żadnej z tych konkurencji do finałowej części rywalizacji nie zakwalifikowali się Polacy; Ewa Kuls zajęła 28. miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata; dla startującej w Soczi Natalii Wojtuściszyn, która nie ukończyła kwalifikacyjnego ślizgu, był to pucharowy debiut.

Spośród polskich dwójek najwyższą lokatę w klasyfikacji końcowej - 19. miejsce - zajęli Artur Petyniak i Adam Wanielista; Patryk Poręba i Karol Mikrut na 21. pozycji, a na 28. zostali sklasyfikowani Artur Gędzius i Jakub Kowalewski.

W niedzielę rywalizować będą mężczyźni w jedynkach, w tym Maciej Kurowski; Polacy wystartują też w konkurencji, która po raz pierwszy pojawi się w programie igrzysk olimpijskich w Soczi - saneczkarskiej sztafecie.