Notowania

wiadomości
08.06.2011 08:47

SD Olkowicz-EURO 2012-rok przed

Szef turnieju EURO 2012 w Polsce uważa, że ta impreza będzie szansą dla naszego kraju. Dokładnie za rok, 8 czerwca 2012 roku, rozpoczną się mistrzostwa Europy w piłce nożnej, organizowane w czterech polskich i czterech ukraińskich miastach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Adam Olkowicz, który był gościem Sygnałów Dnia, przypomniał, że dziś z czterodniową wizytą do Polski i na Ukrainę przylatuje międzynarodowa ekipa dziennikarzy. Będą oni wizytować między innymi stadiony w obu krajach. Dziś odwiedzą Warszawę i Wrocław, a jutro Poznań i Gdańsk. Adam Olkowicz mówił, że w planach pierwotnych było obejrzenie w Gdańsku meczu Polska-Francja. Ten jednak został przeniesiony do stolicy, więc gościom pozostanie obejrzenie go w telewizji.
Adam Olkowicz wyraził nadzieję, że Polska nadrobi opóźnienia infrastrukturalne wokół turnieju - chodzi między innymi o modernizację dróg czy sieci kolejowej. Jego zdaniem, nie wszystko do tej pory się udało. W dużej mierze było tak ze względu na kwotę inwestycji - około 100 miliardów złotych. Szef turnieju w Polsce powiedział, że w Polsce nigdy jednorazowo nie dokonywano jednocześnie tak dużych inwestycji na tak masywną skalę. Jego zdaniem, nie wszystko stracone, a jeżeli Polacy się zmobilizują, bilans przygotowań infrastrukturalnych nie wypadnie negatywnie.
W Warszawie gościć dziś będzie sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino. Wspólnie z ministrem sportu Adamem Gierszem i prezesem PZPN Grzegorzem Lato weźmie udział w konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz