Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SD Pacholec - niewidomi - sytuacja

0
Podziel się:

Dyrektor Polskiego Związku Niewidomych Małgorzata Pacholec uważa, że osoby niepełnosprawne są w naszym kraju dyskryminowane. Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia podkreśla, że osoby niewidome mogą prowadzić aktywne życie, zarówno prywatne, jak i zawodowe.

Małgorzata Pacholec powiedziała, że aktywne życie osoby niewidomej jest kosztowne. Dodatkowo niepełnosprawni muszą liczyć się z tym, iż ich egzystencja w dużej mierze zależy od pomocy zewnętrznej. W związku z tym Małgorzata Pacholec dziwi się nowym zapisom, które nakładają na nich kolejne obowiązki związane z biurokracją państwową. Chodzi o zapisy, według których niewidomy musi zgłosić do urzędu skarbowego certyfikat swojego psa przewodnika. Dodatkowo musi wskazać fiskusowi osoby, które na co dzień mu pomagają i otrzymują z racji tego pieniądze. Zdaniem Małgorzaty Pacholec takie działania państwa są poniżające.
Dyrektor Polskiego Związku Niewidomych zapewniła, że również niepełnosprawni chcą być aktywni i prowadzić ciekawe życie. Dlatego muszą wychodzić, pracować i czerpać radość z życia. Jednak jest to nadal mocno ograniczone. Małgorzata Pacholec podkreśliła jednak, że wiele osób niewidomych jest bardzo dobrze wykształconych, ale ich potencjał jest rzadko wykorzystywany.
Przez cały dzień w Programie Pierwszym Polskiego Radia będą poruszane tematy związane z niepełnosprawnością i wyrównywaniem szans osób nią dotkniętych. Na antenie radia trwa akcja "Jedynka przeciw barierom".

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)