Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.11.2012 16:57

Sedziowie w Egipcie protestuja przeciwko dekretowi Mursiego

Podziel się
Dodaj komentarz

Nasila się kryzys społeczno - polityczny w Egipcie. Przeciwnicy prezydenta Mohammeda Mursiego oskarżają go o dyktatorskie zapędy, zaś jego zwolennicy mówią, że prezydent chce zapewnić stabilność w państwie.
Kilka dni temu Mohammed Mursi wydał dekret, wedle którego decyzje prezydenta do czasu ukończenia prac nad nową konstytucją nie mogą być cofnięte przez żaden organ, włączając w to sądy.
Bracia Muzułmańscy, ugrupowanie z którego wywodzi się Mursi, zapowiadają na wtorek w Kairze demonstrację poparcia dla prezydenta. W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Bractwo nawołuje do masowych manifestacji w całym kraju. W stolicy Egiptu mają również demonstrować przeciwnicy Mursiego.
Do grona najbardziej zagorzałych przeciwników prezydenta dołączyli egipscy sędziowie. W Aleksandrii, drugim co do wielkości mieście Egiptu, zapowiedzieli strajk. Sędziowie deklarują wstrzymanie pracy we wszystkich sądach i prokuraturach do czasu wycofania dekretu. Ich zdaniem, dekret Mursiego to "bezprecedensowy atak" na sądownictwo.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz