Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm-Buzek o Unii

0
Podziel się

Polska powinna stać się jednym z liderów Unii - powiedział w Sejmie przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Jego zdaniem, jest to możliwe do osiągnięcia.

bEghKezV

Jerzy Buzek gości w Sejmie na zaproszenie marszałka Bronisława Komorowskiego.

Przemawiając do posłów przewodniczący europarlamentu podkreślił, że objął swoje stanowisko dzięki wysiłkom milionów Polaków, którzy przyczynili się do przemian w kraju. Dodał, że czuje się przedstawicielem wszystkich, nawet tych, którzy na niego nie głosowali. "Dla mnie praca dla Europy to praca dla Polski, a praca dla Polski jest też pracą dla Europy" - powiedział Jerzy Buzek.

Przypomniał, że w ostatnich miesiącach odwiedził 10 europejskich parlamentów, gdzie rozmawiał o skutkach traktatu lizbońskiego. Podkreślił, że dokument ten zmienił układ sił w Unii Europejskiej: głosy członków Parlamentu Europejskiego są teraz tak samo silne, jak głosy członków rządów. Traktat daje większą władzę także Sejmowi. Parlamenty krajowe mogą bowiem zapobiegać rozwiązaniom sprzecznym z zasadą pomocniczości.

bEghKezX

Jerzy Buzek podkreślił, że posłowie powinni odpowiedzialnie korzystać z nowych uprawnień, jeśli Unia ma nadal działać na rzecz rozwoju Polski i Europy. Dodał, że dobrze wykorzystane narzędzia Traktatu Lizbońskiego mogą zapewnić Europie solidarność dobrobyt i rozwój.

Jerzy Buzek powiedział, że nowe przepisy, tworzone przez parlamenty narodowe i Parlament Europejski, powinny ułatwiać, a nie utrudniać życie obywateli. Podkreślił, że oczekuje ścisłej współpracy polskiego parlamentu z Parlamentem Europejskim.

bEghKeAy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)