Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm - komisja ws.Blidy - Kalisz

0
Podziel się

.

bEhOSxsl

Sejmowa komisja badająca przyczyny śmierci Barbary Blidy 10 marca przesłucha byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Wnioskowali o to posłowie PiS twierdząc, że to jedyny uczestnik słynnych narad u ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego przed akcją aresztowania Blidy, który nie został dokładnie przesłuchany w tej konkretnej sprawie.
Przewodniczący komisji Ryszard KaliszKalisz powiedział dziennikarzom, że posłowie będą zadawać pytania Kamińskiemu tylko związane z tą konkretną sprawą. Kalisz dodał jednocześnie, że jego zdaniem były szef CBA nic nowego w tej materii nie będzie miał do powiedzenia.
Na tym samym posiedzeniu zostanie również przesłuchany Ronald Cybulski - współpracownik Barbary Kmiecik, która jest jednym z kluczowych świadków w sprawie śmierci Blidy. Najprawdopodobniej to ostatni świadkowie, których przesłucha sejmowa komisja. Jednak - jak zasugerował przewodniczący Kalisz - prace nad końcowym raportem moga się przedłużyć.
Zanim raport w sprawie śmierci Barbary Blidy pozna opinia publiczna ustalenia komisji poznają posłowie, a potem odbędzie się parlamentarna debata. Ryszard Kalisz zdradził też, że jest po rozmowach z przewodniczącym komisji badającej sprawę Olewnika. Obaj posłowie ustalili, że raporty końcowe komisji zostana opublikowane w różnych terminach - pierwszy komisji w sprawie Olewnika, a 2-3 tygodnie później komisji badającej sprawę Blidy.

Informacyjna Agencja Radiow

bEhOSxsO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)