Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.12.2011 17:25

Sejm - służby mundurowe - podwyżki

Kwestia podwyżek pensji dla wszystkich mundurowych wciąż pozostaje nierozwiązana. Sejmowa komisja administracji odrzuciła propozycję klubu Solidarna Polska, żeby w budżecie MSW przesunąć na ten cel środki z rezerwy na usuwanie skutków powodzi. Jutro rozpoczyna się ogólnopolski protest służb mundurowych, które nie zgadzają się z decyzją, żeby podwyżki pensji dotyczyły jedynie policjantów i żołnierzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka tłumaczył, że przesunięcie 100 milionów złotych z innej pozycji budżetowej pozwoliłoby dać zapowiadane podwyżki wszystkim funkcjonariuszom służby granicznej, straży pożarnej, BOR i służby więziennej.
Propozycja nie uzyskała poparcia większości komisji, ale wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki podkreśla, że resort dalej będzie zabiegał o te pieniądze w rozmowach z ministrem finansów. Rapacki tłumaczył, że być może sytuacja gospodarcza pozwoli w drugim półroczu przekazać środki na podwyżki dla pozostałych służb.
Związki zawodowe służb mundurowych nie zgadzają się również z proponowaną przez rząd wersją reformy emerytalnej. Pierwsza faza protestu mundurowych będzie oznaczać oflagowanie budynków. Pierwsze jednostki straży pożarnej w kraju rozpoczęły protest już wczoraj.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz