Notowania

wiadomości
28.03.2011 20:49

Senat - komisja zdrowia - pielęgniarki

Senacka komisja zdrowia nie poparła zakazu zatrudniania pielęgniarek na kontrakty. O zmianę w ustawie o działalności leczniczej zabiegał Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych .

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem Michała Okły, wiceprzewodniczącego komisji z Platformy Obywatelskiej poprawka do ustawy była niekonstytucyjna. "My nie możemy zabraniać różnych form zatrudnienia - mówi Okła - pielęgniarki ze związku zawodowego wypowiadały się także za swoje koleżanki, które nie chcą pracować na umowę o pracę i wolą być na umowach kontraktowych. My musimy zadbać o wszystkich".
Za poprawką zagłosował tylko jeden senator - Stanisław Karczewski z PiSu. Senator planuje zmodyfikować poprawkę, żeby jeszcze raz trafiła pod głosowanie - "Wtedy być może uda się przekonać kolegów i koleżanki z Platformy Obywatelskiej, żeby zagłosowali za poprawką. Znam ten problem i wiem, że dyrektorzy szpitali chętniej zatrudniają pielęgniarki - zwłaszcza młode - na kontrakty. To jest dla pielęgniarek niekorzystne". Ewentualne głosowanie zmodyfikowanej poprawki jest możliwe w czwartek lub piątek.
Ponad tydzień temu podczas drugiego czytania ustawy posłowie wprowadzili dowolność formy zatrudnienia pielęgniarek i położnych. Tymczasem Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych domaga się, by umowy o pracę były jedynymi obowiązującymi formami zatrudniania ich w szpitalach.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz