Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senat - ustawa medialna - poprawki

0
Podziel się

Senacka komisja kultury i środków przekazu przyjęła z poprawkami nowelizację ustawy medialnej autorstwa Platformy Obywatelskiej.

bEiSuiUl

PO w Senacie zgłosiła 3 poprawki. Wśród nich znalazła się ta uzgodniona wcześniej z Lewicą, że w Radach Nadzorczych Polskiego Radia i Telewizji swoich przedstawicieli będą mogli wskazywać dwaj ministrowie - kultury i skarbu, a w spółkach radiofonii regionalnej jeden minister - Skarbu Państwa w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw kultury i dziedzictwa narodowego.

Druga zgłoszona przez PO poprawka zakłada, że jeśli w pierwszych konkursach na członków nowych rad nadzorczych nie zostanie wyłoniona wymagana liczba kandydatów, KRRiT ma obowiązek niezwłocznego przeprowadzenia konkursu uzupełniającego.

Trzecia z poprawek wykreśla przepis rozwiązujący obecne kadencje Rad programowych.

bEiSuiUn

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło wniosek o odrzucenie w całości projektu ustawy, ale wniosek nie przeszedł. Projekt nowelizacji ustawy najprawdopodobniej jeszcze dziś przegłosują senatorowie, a następnie ponownie trafi pod głosowanie do Sejmu. Następnie nowelizacja trafi do prezydenta do podpisu.

Projekt przewiduje zmniejszenie liczby członków zarządów i rad nadzorczych mediów publicznych, a także zakończenie kadencji władz Polskiego Radia i Telewizji w momencie wejścia ustawy w życie czyli 14 dni po jej uchwaleniu.

bEiSuiUO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)