Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senat przyjął nowelizację ustawy medialnej

0
Podziel się

       Senat przyjął z poprawkami nowelizację ustawy medialnej autorstwa Platformy Obywatelskiej.  Senatorowie przegłosowali trzy poprawki zgłoszone przez PO.

bEiaIidN

Jest wśród nich ta - uzgodniona wcześniej z Lewicą, by w Radach Nadzorczych Polskiego Radia i Telewizji swoich przedstawicieli mogli wskazywać dwaj ministrowie - kultury i skarbu, a w spółkach radiofonii regionalnej jeden minister - Skarbu Państwa w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw kultury i dziedzictwa narodowego.

Druga zgłoszona przez PO poprawka zakłada, że jeśli w pierwszych konkursach na członków nowych Rad Nadzorczych nie zostanie wyłoniona wymagana liczba kandydatów, KRRiT ma obowiązek niezwłocznego przeprowadzenia konkursu uzupełniającego.

Trzecia z poprawek wykreśla przepis rozwiązujący obecne kadencje rad programowych. Senat odrzucił poprawki PiS zgłoszone podczas debaty w Izbie Wyższej Parlamentu. Jutro projekt z przegłosowanymi poprawkami Senatu ponownie trafi pod głosowanie do Sejmu. Następnie nowelizacja trafi do prezydenta do podpisu. Projekt przewiduje zmniejszenie liczby członków zarządów i rad nadzorczych mediów publicznych, a także zakończenie kadencji władz Polskiego Radia i Telewizji w momencie wejścia ustawy w życie czyli 14 dni po jej ogłoszeniu.

bEiaIieq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)