Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Senat zajmuje się ustawą medialną

0
Podziel się:

         Senacka komisja pozytywnie zaopiniowała poprawki PO do projektu nowelizacji ustawy medialnej. Senatorowie z komisji negatywnie ocenili natomiast propozycje Prawa i Sprawiedliwości zgłoszone podczas debaty w Senacie nad projektem autorstwa Platformy Obywatelskiej.

Na komisji zwołanej po popołudniu w związku z nowymi poprawkami PiS senatorowie, podobnie jak podczas porannej komisji, pozytywnie ocenili trzy poprawki PO, w tym tę uzgodnioną wcześniej z Lewicą, by w Radach Nadzorczych Polskiego Radia i Telewizji swoich przedstawicieli mogli wskazywać dwaj ministrowie - kultury i skarbu. Druga zgłoszona przez PO poprawka zakłada, że jeśli w pierwszych konkursach na członków nowych rad nadzorczych nie zostanie wyłoniona wymagana liczba kandydatów, KRRiT ma obowiązek niezwłocznego przeprowadzenia konkursu uzupełniającego. Trzecia z poprawek wykreśla przepis rozwiązujący obecne kadencje Rad Programowych.

Senatorowie negatywnie zaopiniowali cztery poprawki Prawa i Sprawiedliwości, między innymi poprawkę senatora Piotra Andrzejewskiego, by Rady Nadzorcze Polskiego Radia i Telewizji mogły być wyłaniane w konkursie spośród kandydatów zgłoszonych także poprzez stowarzyszenia twórców. Poprawka ta będzie poddana pod głosowanie jako wniosek mniejszości.

O 19.20 w Senacie rozpoczęło się glosowanie w sprawie nowelizacji ustawy medialnej i zgłoszonych poprawek. Jutro projekt ponownie trafi pod głosowanie do Sejmu. Następnie nowelizacja trafi do prezydenta do podpisu. Projekt przewiduje zmniejszenie liczby członków zarządów i rad nadzorczych mediów publicznych, a także zakończenie kadencji władz Polskiego Radia i Telewizji w momencie wejścia ustawy w życie czyli 14 dni po jej ogłoszeniu.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)