Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Senatorowie jeszcze dziś ujawnią szczegóły porozumienia

0
Podziel się:
bEDzmNfp

USA- Senat- finanse- porozumienie

Liderzy Demokratów i Republikanów w amerykańskim Senacie jeszcze dzisiaj ujawnią szczegóły kompromisu w sprawie budżetu państwa. Dojdzie do tego podczas posiedzenia izby.
Najpierw nad tą propozycja będzie głosowała zdominowana przez Republikanów Izba Reprezentantów. Potem trafi do Senatu, by na koniec zyskać aprobatę prezydenta Baracka Obamy.
Porozumienie przewiduje zakończenie częściowego paraliżu administracji federalnej oraz podniesienie limitu długu publicznego. Tymczasowy budżet ma obowiązywać do połowy stycznia. Wysokość zadłużenia zostanie określona na poziomie umożliwiającym funkcjonowanie państwa do początku lutego. Do tego czasu mają się zakończyć negocjacje w sprawie długofalowego ograniczenia deficytu budżetowego USA.
Senat prawdopodobnie bez problemu zatwierdzi porozumienie. Trudniejsze będzie głosowanie w Izbie Reprezentantów, gdzie poważną siłę stanowią konserwatywni republikanie - przeciwni znaczącym ustępstwom wobec Demokratów i Baracka Obamy. Na razie nie wiadomo kiedy odbędą się głosowania.

IAR

bEDzmNfS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)