Siatkówka - łodzianki z Pucharem Polski

0

Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź niespodziewanie zdobyły pierwszy w historii zespołu Puchar Polski. W finałowym meczu pokonały mistrzynie Polski - Bank BPS Muszyniankę Fakro Muszyna 3:1. Zespół Organiki Budowlanych zapewnił sobie także udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

W decydującym meczu rozgrywanego w Poznaniu turnieju finałowego rozgrywek łodzianki wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności. Dzięki znakomitej grze wygrały dwa pierwsze sety - 25:22 i 25:20. W trzeciej, zaciętej partii, lepsze okazały się zawodniczki z Muszyny, wygraną 25:22 przedłużając nadzieje na wywalczenie Pucharu Polski. Czwarty set to jednak znów popis Organiki Budowlanych, które pokonały rywalki 25:20. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Katarzynę Zaroślińską.

We wczorajszym półfinale łodzianki pokonały obrończynie trofeum - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1.