Siatkówka: MŚ - Polska - Rosja - porażka

0

Polskie siatkarki przegrały z Rosjankami 0:3 (17:25, 21:25, 31:33) mecz drugiej fazy grupowej mistrzostw świata w Japonii. Wynik ten znacznie ogranicza szanse Polek na zajęcie wysokiego miejsca w turnieju.

Polki przegrały trzeci mecz w mistrzostwach - po porażkach w pierwszej fazie z Japonkami 2:3 i Serbkami 1:3. Rosjanki nadal są niepokonane w turnieju, a dzisiejszym zwycięstwem praktycznie zapewniły sobie miejsce w półfinale.
Pierwszego seta łatwo wygrały Rosjanki 25:17. Polki zdobyły pierwszy punkt i był to jedyny moment, kiedy w tej partii prowadziły. Rywalki konsekwentnie powiększały przewagę, prowadząc przed przerwami technicznymi 8:6 i 16:11. "Biało-czerwone" były bezradne i ostatecznie wysoko przegrały.
W drugiej partii, przegranej 21:25, podopieczne Jerzego Matlaka zagraly skuteczniej i mimo iż przez większość czasu set przebiegał podobnie jak pierwszy, w drugiej jego części gra była bardziej wyrównana. Ze stanu 13:18 Polki potrafiły doprowadzić do remisu 20:20, jednak ostatnie slowo należało do Rosjanek.
Małgorzata Glinka, Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza i koleżanki dobrze spisały się w trzeciej odsłonie, mimo przegranej 31:33. Polki zaczęły seta bardzo odważnie, tym razem nie dopuszczając do niepotrzebnych strat. Przed pierwszą przerwą techniczną było 6:5, przed drugą - 16:14. Kolejny fragment gry świetnej gry polskich siatkarek doprowadził do wyniku 22:18, jednak kilka minut później przewaga została całkowicie roztrwoniona. Po atakach Glinki i Kaczor Polki miały trzy piłki setowe, ale dwukrotnie Jekatierina Gamowa oraz Ljubow Sokołowa wyrównywały stan meczu. Kolejnego setbola "biało-czerwone" także nie wykorzystały, ale zaraz potem obroniły trzy piłki meczowe. Czwartej już nie zdołały i ostatecznie po zaciętej grze na przewagi uległy Rosjankom.
W pozostałych rozegranych już dzisiejszych meczach Grupy E Korea Południowa pokonała Peru 3:1, a Serbia - Chiny, także 3:1. W ostatnim spotkaniu zmierzą się Japonki z Turczynkami.
Polki zagrają jeszcze dwa mecze w drugiej fazie grupowej - we wtorek z Chinkami i w środę z Turczynkami.