Notowania

wiadomości
15.06.2012 10:47

Sikorski-kary dla pseudokibiców

Minister Radosław Sikorski zaapelował o surowe kary dla chuliganów. Szef dyplomacji poprosił sędziów i prokuratorów o stosowne traktowanie pseudokibiców.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Chciałbym zaapelować do polskiego wymiaru sprawiedliwości, aby bandyterkę kibolską potraktować odpowiednio. Nie trzeba zmieniać prawa, proszę sądy i prokuratury o surowe potraktowanie tego typu przestępstw" - powiedział dziennikarzom w Sejmie minister spraw zagranicznych.
Wczoraj, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin powiedział, że wyrok sprawiedliwy to kara bezwzględnego pozbawienia wolności.
"Ci sami ludzie, którzy drastycznie łamali prawo w dniu meczu z Rosją, w sobotę (mecz Polska - Czechy) będą swobodnie chodzić po ulicach" - powiedział wczoraj dziennikarzom Gowin i dodał, że nie chodzi o to by wyroki były surowe ale muszą być sprawiedliwe: "Jeśli ktoś bije kogoś do nieprzytomności, powinien siedzieć w więzieniu".
Do tej pory zapadły 23 wyroki w sprawach ponad 183 zatrzymanych pseudokibiców, którzy wszczęli burdy przed i po meczu Polska - Rosja. Do więzienia trafią trzy osoby, reszta ma wyroki w zawieszeniu. Część trzymała 500. złotowe kary grzywny.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz