Skoki - Małysz drugi w Lahti

0

Adam Małysz zajął drugie miejsce w konkusie skoków narciarskich w fińskim Lahti. Wygrał dwukrotny mistrz olimpijski z Vancouver - Szwajcar Simon Ammann, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Trzecie miejsce zajął Austriak Thomas Morgenstern.

Adam Małysz w pierwszej serii skoczył 126 metrów. W drugiej poszybował na 130 metrów. Amman objął prowadzenie za skok na 128 metrów. W drugiej próbie uzyskał najdalszą odległość - 131 metrów, pieczętując kolejne zwycięstwo.

W pierwszej serii znakomicie spisał się Kamil Stoch, który skoczył 120,5 metra, co dawało mu 6. miejsce. Drugi skok był mniej udany - 114,5 metra i ostatecznie Polak zakończył konkurs na 18. miejscu.

Pozostali dwaj Polacy odpadli po pierwszej serii. Łukasz Rutkowski po skoku na odległość 106 metrów zajął 43. miejsce, a dwie pozycje niżej uplasował się Stefan Hula, który uzyskał 100,5 metra.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Simon Ammann przed Gregorem Schlierenzauerem i Thomasem Morgensternem. Adam Małysz jest nadal szósty.