Skoki narciarskie-PS-Stoch wygral

0

Skoki narciarskie-PŚ-Stoch wygrał

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. To pierwsze zwycięstwo tego zawodnika w zawodach tej rangi. Drugie miejsce zajął Norweg Tom Hide, a trzecie Niemiec Michael Uhrmann.
W drugiej serii nie skakał Adam Małysz, który w pierwszej serii po skoku na 120 metrów miał upadek i ze stłuczonym kolanem został przewieziony do szpitala w Zakopanem.
W trzech rozegranych w miniony weekend zawodach Pucharu Świata z Zakopanem dwa razy na najwyższym stopniu podium stał Polak. Ale nie był to tylko Adam Małysz. Okazuje się, że "Orzeł z Wisły" ma godnego następcę. To Kamil Stoch, który wygrał trzeci z zakopiańskich konkursów, oodnosząc pierwsze w karierze pucharowe zwycięstwo.
Polscy kibice zebrani pod Wielką Krokwią przeżyli dzisiaj prawdziwą huśtawkę nastrojów. Najpierw rewelacyjnie skoczył Kamil Stoch, który uzyskał 123 metry i objął prowadzenie w konkursie. Kilka minut później skakał Adam Małysz, który wylądował na 120. metrze, ale na zjeździe przewrócił się i ze stłuczonym kolanem został odwieziony do szpitala w Zakopanem. Po kilkuminotowej przerwie zawody zostały wznowione, a Stoch utrzymał prowadzenie w pierwszej serii. Na drugim miejscu był Norweg Tom Hilde, który także miał 123 metry, a pół metra mniej zaliczył Austriak Martin Koch.
Do drugiej serii awansowało jeszcze trzech Polaków. Piotr Żyła po skoku na 123 metry zajmował 11. miejsce, Stefan Hula był na 15. pozycji (119 metrów), a 23. pozycję zajmował Tomasz Byrt, który skoczył 116 metrów.
W drugiej serii dalekim skokiem popisał się Niemiec Michael Uhrmann, który zaliczył 131,5 m. Kamil Stoch, który skakał jako ostatni, wytrzymał jednak presję i wylądował na 128. metrze. Dzięki temu nasz skoczek wygrał trzeci z zakopiańskich konkursów. Drugie miejsce zajął Norweg Tom Hide, a trzecie Niemiec Michael Uhrmann.
Na 13. pozycji zawody zakończył Stefan Hula, który w drugiej serii skoczył 120 metrów. 29. miejsce zajął Stefan Byrt (11,5 m), a na 31. pozycji uplasował się Piotr Żyła (101).
Adam Małysz, mimo iż nie ukończył dzisiejszego konkursu, utrzymał czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak ma w dorobku 835 punktów. Prowadzi Austriak Thomas Morgenstern, który dzisiaj zajął siódme miejsce. Na drugiej pozycji jest Szwajcar Simon Ammann, a trzeci jest Austriak Andreas Kofler. Kamil Stoch ma 362 punkty i jest na 11. pozycji.