Skoki narciarskie - Oberstdorf - wygrana Kocha

0

Martin Koch zwycieżył w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Oberstdorfie. Austriak oddał dwa najdłuższe skoki w konkursie i zasłużenie zdeklasował rywali. Swoje pierwsze podium w tym sezonie zdobył jego rodak Gregor Schlierenzauer, plasując się na trzeciej pozycji. Drugi był Norwego Tom Hilde.

Adam Małysz, który miał duże szanse na awans do pierwszej trójki, w drugiej serii niestety skoczył słabiej - tylko 184,5 metra i spadł na 6. pozycję. Bardzo dobry skok w drugiej serii oddał za to Kamil Stoch, który wylądował na 207,5 metra, co było drugą odległością w drugiej serii. Stoch został sklasyfikowany na 11. pozycji. Piotr Żyła - trzeci z naszych reprezentantów w drugiej serii - ukończył zawody na 27 miejscu.
Dopiero 16 miejsce zajął dziś lider Pucharu Świata Thomas Morgenstern, a drugi w klasyfikacji generalnej Simon Amman był 10.