Skoki narciarskie - Puchar Świata - Stoch nadal liderem

0

skoki narciarskie - Kamil Stoch

Kamil Stoch w czwartkowym konkursie skoków narciarskich w Wiśle-Malince zajął 2. miejsce, za Niemcem Andreasem Wellingerem, i utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Po 15 konkursach skoków reprezentant Polski zgromadził 707 punktów i o 59 wyprzedza Gregora Schlierenzauera - Austriak zajął w czwartek 8. miejsce.
Na trzeciej pozycji klasyfikowany jest Simon Ammann - Szwajcar, który w Wiśle nie startował, zgromadził 608 pkt.
Na 12. miejscu w klasyfikacji PŚ jest Jan Ziobro (272 pkt.) - w czwartek w Wiśle po pierwszej serii skoków prowadził, ostatecznie zajął 6 pozycję.
Na miejscach 15 oraz 16. są dwaj kolejni Polacy, Piotr Żyła i Maciej Kot - mają odpowiednio 262 oraz 239 pkt.
Andreas Wellinger, który wygrał zawody w Wiśle, awansował z 11. na 7. w klasyfikacji Pucharu Świata, ma 492 pkt.