Notowania

wiadomości
23.06.2010 20:00

Skrytykował Obamę, został zdymisjonowany

Dowódca wojsk USA w Afganistanie krytycznie wypowiedział się o prezydencie USA w prasie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Dowódca wojsk USA w Afganistanie generał Stanley McChrystal (na zdjęciu) został zdymisjonowany przez prezydenta Baracka Obamę - poinformowała stacja NBC. *

Wojskowy krytykował wcześniej prezydenta i jego współpracowaników. Według nieoficjalnych informacji ma zostać zastąpiony przez generała Davida Petraeusa.

W artykule opublikowanym przez magazyn _ Rolling Stone _, generał McChrystal wytknął Barackowi Obamie, że podczas dyskusji na temat strategii w Afganistanie prezydent USA _ czuł się niekomfortowo i był onieśmielony _.

Generał lekceważąco wyrażał się o amerykańskim wysłanniku do Afganistanu Richardzie Holbrooku oraz o ambasadorze USA w Kabulu Karlu Eikenberry'm. Doradcę Obamy do spraw bezpieczeństwa narodowego generała Jamesa Jones'a nazwał klownem. Z kolei jeden ze współpracowników generała pogardliwie wyrażał się w o wiceprezydencie Joe Bidenie.

ZOBACZ TAKŻE:

* **[ **Generał McChrystal na dywaniku u Obamy** ]( http://news.money.pl/artykul/general;mcchrystal;na;dywaniku;u;obamy,10,0,636170.html )**
* [ ONZ będzie stopniowo skreślać talibów z czarnej listy ]( http://news.money.pl/artykul/onz;bedzie;stopniowo;skreslac;talibow;z;czarnej;listy,232,0,635624.html )
* [ Al-Kaida przyznaje, że zginął szef siatki w Afganistanie ]( http://news.money.pl/artykul/al-kaida;przyznaje;ze;zginal;szef;siatki;w;afganistanie,190,0,627390.html )
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz