Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
02.03.2009 14:31

Sławomir Nowak spotkał się w Pekinie z wiceministrem spraw zagranicznych Chin

Podczas wizyty w Chinach szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak przekazał w imieniu Donalda Tuska chińskiemu premierowi Wen Jiabao zaproszenie do rewizyty w Polsce. Premier Polski przebywał z oficjalną wizytą w Chinach w październiku ubiegłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sławomir Nowak spotkał się w Pekinie z wiceministrem spraw zagranicznych Chin. Nowakowi towarzyszyli w Chinach między innymi wiceminister gospodarki Rafał Baniak oraz wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman, który jednocześnie jest komisarzem polskiego pawilonu na EXPO 2010 w Szanghaju. Majman podkreślił, że ze względu na kryzys gospodarczy rząd wyda mniej pieniędzy na promocję Polski w Chinach podczas Światowej Wystawy.

Podczas rozmów w Szanghaju i Kantonie przedstawiciele polskich władz zachęcali chińskie firmy do inwestowania w naszym kraju. Polskie władze chcą, aby tamtejsze przedsiębiorstwa z branży budowlanej częściej stawały do przetargów na realizację projektów infrastrukturalnych w Polsce. Pół roku temu rozmowy na ten temat prowadził w Pekinie wicepremier Waldemar Pawlak. Mimo tego, żadnej firmie z Chin nie udało się do tej pory uzyskać kontraktu na budowę dużych obiektów w naszym kraju.

Wizyta ministra Nowaka jest kolejnym etapem starań polskiego rządu o rozwój relacji ekonomicznych z Chinami. Cieszyła się ona stosunkowo dużym zainteresowaniem chińskich mediów. Polscy dyplomaci podkreślają, że spotkania z przedstawicielami strony chińskiej przebiegały w bardzo dobrej atmosferze.

W tym roku przypada 60 rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Warszawą a Pekinem.

Tagi: chiny, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz