Notowania

wiadomości
12.05.2012 17:50

SLD-Rada Krajowa-Napieralski

Grzegorz Napieralski nie został wybrany do Zarządu Krajowego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dziś obradowała Rada SLD, w gronie 39 osób wybranych do zarządu partii jest całe prezydium klubu poselskiego i niemal wszyscy członkowie rad wojewódzkich.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przewodniczący SLD Leszek Miller podkreślił, że jest zaskoczony faktem, iż Napieralski - poprzedni lider partii - nie znalazł się w zarządzie. Miller powiedział, że jest mu przykro, że Napieralskiego nie ma w tym gronie; jednocześnie dodał, że jest on liderem rady wojewódzkiej w Szczecinie i będzie służył wiedzą, kompetencją i doświadczeniem.
Sekretarz generalny partii Krzysztof Gawkowski zaznaczył, że dzisiejsza Rada Krajowa zakończyła wszystkie działania proceduralne związane z tworzeniem władzy w SLD. Teraz lewica będzie w kurortach, gdzie będą wypoczywać Polacy. Na posiedzeniu Rady Krajowej został przedstawiony strategiczny plan, którego główne przesłanie to przygotowanie do wyborów. SLD rusza także z akcją wakacje z SLD - to coś na kształt "wakacyjnego Lata z Radiem" - powiedział Gawkowski. Liderzy lewicy mają zamiar odwiedzić kurorty, w których odpoczywają Polacy i szerzyć wiedzę na temat SLD.
W trakcie obrad Radu Krajowej mówiono także o sytuacji europejskiej lewicy - podkreślił przewodniczący SLD Leszek Miller. Francois Holland to znakomita postać europejskiej lewicy i nadzieja na zmiany w wewnętrznej i zewnętrznej polityce Unii Europejskiej ocenia Leszek Miller.
Do Rady Krajowej oprócz Napieralskiego nie został wybrany także Cezary Olejniczak.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz