Notowania

słowacja
11.01.2010 19:19

Słowaccy przewoźnicy nadal protestują

Żądają oni odłożenia systemu opłat elektronicznych o pół roku i zmniejszenia ich wysokości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Premier Słowacji Robert Fico (na zdjęciu) spełnił częściowo żądania słowackich przewoźników, zmniejszając od 1 lutego akcyzę za paliwa o 9 centów za litr i nie wykluczył zmniejszenia opłat za korzystanie z dróg pierwszej kategorii. *

Premier wezwał jednocześnie protestujących kierowców, którzy od ubiegłego czwartku blokują słowackie miasta i autostrady, do natychmiastowego zakończenie protestu.

Przewoźnicy, którzy żądają odłożenia systemu opłat elektronicznych o pół roku i zmniejszenia ich wysokości, nie zamierzają jednak ustępować.

Szef Unii Słowackich Przewoźników Jaroslav Polaczek powiedział, że kierowcy _ nie ustąpią ani o milimetr _. Przed Urzędem Rady Ministrów w Bratysławie jedna z ciężarówek wyrzuciła nieczystości. Kierowcy blokują część słowackiej stolicy.

Trwają też blokady Popradu, Preszowa, Bańskiej Bystrzycy, Powazskiej Bystrzycy, Żyliny, Nitry i Turczanskich Teplic. Blokowana jest także tranzytowa trasa z Cieszyna do Bratysławy w okolicach Trenczyna oraz połączenia z Polską w rejonie Rużomberka i Koszyc.

Szef głównej komendy policji Jan Packa ostrzegł przewoźników, że funkcjonariusze przystąpią o północy do rozbijania blokad. Za utrudnienia w ruchu grozi kierowcom odebranie prawa jazdy na dwa lata.

* [ Słowacy rezygnują z winiet na rzecz GPS ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/slowacy;rezygnuja;z;winiet;na;rzecz;gps,102,0,570726.html )
* [ Gaz do Polski nie popłynie przez Słowację ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/gaz;do;polski;nie;poplynie;przez;slowacje,52,0,557876.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: słowacja, drogi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz