Notowania

wiadomości
21.10.2011 14:42

Słowacja - media publiczne - likwidacja abonamentu

Deputowani ustępującego, słowackiego gabinetu Ivety Radiczovej przeforsowali nowelizację ustawy o zniesieniu abonamentu, z którego finansuje się media publiczne: radio i telewizję. Likwidacja abonamentu to cena za poparcie przyszłorocznej ustawy budżetowej przez liberałów. Opozycja nie posiada się z oburzenia i grozi wycofaniem z negocjacji w sprawie rozwiązania kryzysu rządowego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Od 1 stycznia 2013 roku państwowa telewizja i radio będą finansowane ze środków budżetowych. Każdego roku otrzymają sumę w wysokości 0,142 procent Produktu Krajowego Brutto (PKB). Oznacza to, że w roku 2013 radio i telewizja otrzymają dotacje budżetowe na podstawie wyliczeń PKB z roku 2011 tj. około 93 milionów euro.
Nowelizacja stanowi zarazem, że suma nie może być niższa niż 90 mln euro, aby zapewnić "działanie radia i telewizji na minimalnym poziomie". Liberałowie argumentowali, że obecnie Słowacy płacą abonament w wysokości 4,5 euro miesięcznie, co nie wystarcza na zapewnienie płynnej pracy mediów publicznych, które muszą być dotowane z pieniędzy budżetowych.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz