Notowania

słowacja
07.11.2009 16:59

Słowacja zamyka przejście graniczne

Podziel się
Dodaj komentarz
  Jutro rano Słowacja zamknie do odwołania przejście na granicy z Ukrainą w Ubli. Powodem jest obawa przed rozprzestrzenianiem się [wirusa grypy](https://parenting.pl/wirus-grypy).
  Szef słowackiego MSW Robert Kaliniak powiedział, że od jutra obywatele Ukrainy będą mogli wjechać na Słowację tylko jednym przejściem, w Vyżnom Nemeckom. Na Słowację będą wpuszczani wyłącznie mieszkańcy przygranicznych rejonów Ukrainy. Zmotoryzowani będą musieli wysiąść z samochodów i poddać się kontroli lekarskiej. Na granicy została zainstalowana aparatura rentgenowska. Samochody będą poddawane kontroli technicznej i dyzenfekcji.
  Zdaniem ministra, po wprowadzeniu obostrzeń na granicach, ruch osobowy między obu krajami zmniejszył się aż o 70 procent. Z obserwacji ministerstwa wynika, że wielu Ukraińców, w obawie przed zaostrzonymi przepisami, zawraca przed słowackimi granicami.
  Słowacja zamknęła 3 listopada dwa przejścia na granicy z Ukrainą, w Velkich Slemiencach i Ubli, ale ograniczenia dotyczyły jedynie ruchu pieszego.
  Na [grypę](https://portal.abczdrowie.pl/grypa) AH1N1 choruje już 200 Słowaków. W tym tygodniu zarejestrowano 29 nowych przypadków. 48-letnia mieszkanka Bratysławy zmarła.
Tagi: słowacja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz