Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Służba więzienna obchodzi dziś 90-lecie
Centralne uroczystości odbywają się na dziedzińcu wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie. Obchody poprzedziła msza święta.
Czytaj więcej w Money.pl
Akcja CBA w 55 miejscach. Służba Więzienna pod lupą
Agenci CBA weszli do siedziby kierownictwa Służby Więziennej, dwóch zakładów karnych: w Czarnem i Krzywańcu oraz kilku prywatnych firm. Sprawa dotyczy m.in. nieprawidłowości przy inwestycjach w programie "Praca dla Więźniów" - podało w czwartek radio RMF FM.
Służba Więzienna przejdzie modernizację. Pierwszy raz od 27 lat
Zakup uzbrojenia i pojazdów; remonty więzień; modernizację systemów informatycznych i łączności oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników - przewiduje projekt Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017-20, który w czwartek przyjął rząd.
Służba zdrowia w Polsce. Radziwiłł: będę przekonywał premier do poparcia odpłatnych świadczeń
Radziwiłł przekonywał, że nowelizacja ustawy o działalności leczniczej, pomoże poprawić kondycję finansową placówek służby zdrowia.


Na dziedzińcu wielkim Zamku Królewskiego zgromadziło się kilkaset osób, wśród nich przedstawiciele Sejmu, prezydenta, oraz władze służby więziennej.


Generał Paweł Nasiłowski dyrektor generalny służby więziennej podkreślił, że funkcjonariusze są świadomi swojej 90-letniej historii i codzienną pracą starają się nawiązywać do najlepszych tradycji służby więziennej.

Generał Nasiłowski zaznaczył, że dziś w służbie więziennej pracuje 28 tysięcy osób - prawie 40 procent z nich to osoby z wyższym wykształceniem. Dodał, że aż 20 procent funkcjonariuszy to kobiety.

Szef służby więziennej przy okazji święta poprosił o rzetelną i sprawiedliwą ocenę działań wszystkich funkcjonariuszy. Podkreślił także, że służba więzienna jako jedna z pierwszych formacji zaczęła wprowadzać program dotowany przez Unię Europejską, który ma podwyższać standardy pracy funkcjonariuszy.

warszawa, prezydent, sejm, unia europejska, praca, program, służba więzienna, 70-lecie
IAR