Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Służby szukają kolejnych paczek z bombami

0
Podziel się

To nierozsądne zakładać, że były tylko dwie - mówi John Brennan z Białego Domu.

Służby szukają kolejnych paczek z bombami
(PAP/EPA)
bEgYPtRx

To nierozsądne zakładać, że były tylko dwie - mówi John Brennan, doradca prezydenta Baracka Obamy do spraw terroryzmu.

Brennan poinformował, że amerykańskie służby specjalne sprawdzają, czy do Stanów Zjednoczonych nie wysłano więcej paczek z materiałami wybuchowymi. Brennan powtórzył, że dwie przesyłki przechwycone w Dubaju i w Wielkiej Brytanii noszą ślady działalności Al-Kaidy.

John Brennan dał do zrozumienia, że nie ma konkretnych informacji o tym,
że do Stanów Zjednoczonych wysłano więcej niż dwie paczki z materiałami wybuchowymi, ale musi się liczyć z taką ewentualnością. _ Byłoby nierozsądne ze strony służb wywiadowczych zakładanie, że nie było więcej paczek _ - powiedział.

bEgYPtRz

Policja w Jemenie zatrzymała podejrzaną. Zobacz relację CNN:

Brennan podkreślił, że Stany Zjednoczone blisko współpracują w tej sprawie ze służbami specjalnymi innych krajów. _ Chcemy być pewni, że jeśli wysłano więcej przesyłek z bombami, to znajdziemy je, zanim zostaną zdetonowane _ - dodał.

Doradca amerykańskiego prezydenta podkreślił, że firmy UPS i Fedex wstrzymały dostawy wszelkich paczek z Jemenu. Brenan poinformował również, że służby lotnicze Stanow Zjednoczonych ponownie zbadają przyczyny katastrofy amerykańskiego samolotu cargo, który we wrześniu rozbił się pod Dubajem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t115092.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bomba;leciala;z;jemenu;w;samolotach;pasazerskich,201,0,702665.html) Bomba leciała z Jemenu w samolotach pasażerskich Przesyłka nadana w Sanie trafiła do Dubaju na pokładzie samolotów Qatar Airways.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t115083.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bomby;w;samolotach;do;usa;obama;dziekuje;za;pomoc,18,0,702482.html) Bomby w samolotach do USA. Obama dziękuje za pomoc Dzięki ich wywiadowi udało się wykryć ładunki ukryte w przesyłkach.
bEgYPtSa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)