Snooker - Mistrzostwo Europy dla Robina Hulla

0

snooker - Robin Hull

Robin Hull zdobył w Zielonej Górze tytuł indywidualnego mistrza Europy w snookerze. W pojedynku finałowym reprezentant Finlandii pokonał Walijczyka Garetha Allena 7:2.
Triumf w zielonogórskim turnieju to dla Hulla drugi w karierze tytuł najlepszego na Starym Kontynencie. Pierwszy raz Fin był mistrzem Europy w 1997 roku.
Złoty medal w rywalizacji kobiet zdobyła Wendy Jans z Belgii. W finale zwyciężyła Rosjankę Anastasiję Nieczajewą 5:1.
W zielonogórskich zawodach startowali reprezentanci Polski - wśród mężczyzn Michał Zieliński, Adam Stefanów i Kamil Zubrzycki (Wrocław) dotarli do 1/16 finału. Wśród kobiet najlepszą polską zawodniczką była Ewa Pawińska, która odpadła z rywalizacji w ćwierćfinale.