Soczi - Podsumowanie dnia - Chrapek nieźle, udany występ Wasia

0

Soczi - Karolina Chrapek - Artur Waś - Patrycja Maliszewska - Ewa Kuls - Natalia Wojtuściszyn

W pięciu konkurencjach rozdano medale w trzecim dniu rywalizacji XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. W sobotę wystąpiła piątka polskich sportowców.
Jako pierwsza w poniedziałek wystąpiła alpejka Karolina Chrapek - w superkombinacji zajęła niezłe 17 miejsce. Zwyciężyła Niemka Maria Hoefl-Riesch, która wyprzedziła o 0,40 sekundy Austriaczkę Nicole Hosp oraz o 0,53 sek. Amerykankę Julię Mancuso.
W rywalizacji łyżwiarek w short-tracku zaprezentowała się Patrycja Maliszewska - niestety, Polka nie zdołała awansować do ćwierćfinałów biegów na 500 metrów, w swoim biegu eliminacyjnym zajęła trzecie miejsce, do najlepszej szesnastki zawodów kwalifikowały się po dwie czołowe łyżwiarki.
Udanie zakończył pierwszy olimpijski start Artur Waś, polski panczenista zajął 9. miejsce wśród panczenistów rywalizujących na 500 metrów. Drugi z Polaków, Artur Nogal, zajął 36. pozycję.
W tej konkurencji znów triumfy święcili Holendrzy - dwa dni temu trzech z nich stanęło na podium po biegu na 500 metrów, w poniedziałek ich koledzy powtórzyli ten wyczyn, po złoto i brąz sięgnęli bracia-bliźniacy, Michel i Ronald Mulderowie, rozdzielił ich Jan Smeekens. Pierwszego i drugiego w końcowej klasyfikacji rozdzieliła jedna setna sekundy...
Rodzeństwo na podium olimpijskim - to ósmy taki przypadek w historii zimowych igrzysk, a już drugi w Soczi - w sobotę kanadyjskie siostry Justine i Chloe Dufour-Lapointe zajęły czołowe miejsca w jeździe po muldach.
Po dwóch ślizgach saneczkarek (jedynki) Natalia Wojtuściszyn zajmuje 18 miejsce, dwie pozycje niżej jest klasyfikowana Ewa Kuls. Dokończenie zawodów w tej konkurencji - we wtorek.